אקווריום ישראל בירושלים

מכל האטרקציות שעולות לנו דמי כניסה, מצאתי שאקווריום ישראל (כמו גם מוזיאון הטבע בת"א) פשוט שווים את ההוצאה. בשניהם ניכרת השקעה וחשיבה המכבדת את החי והטבע, וכשמסיירים בהם יש הרגשה של מוזיאון מושקע בחו"ל.

אקווריום ישראל, ירושלים הינו האקווריום הראשון בישראל. האקווריום עוסק בשימור בתי הגידול והסביבה הימית בישראל וקידום המודעות הציבורית לשימור בתי הגידול והסביבה הימית בארץ. האקווריום משמ צמוד לגן החיות התנכ"י שגם הוא דורש ביקור, כגוף מוביל בתחום שמירת הטבע בארץ, ראה גן החיות התנ"כי את קידום הקמת האקווריום הראשון בישראל, כחובה וכזכות גדולה ולאור תפקידו הייחודי של גן החיות בתחום החינוך והעלאת המודעות הציבורית ופעילותו בתחום שמירת הטבע. האקווריום משלים את חווית הביקור בגן החיות, בכך שהוא מאפשר פעילות בכל מזג אוויר ומזמן ביקורים גם בשעות החשיכה.

באקווריום צוות של כ-20 עובדים, מתוכם צוות גדול המתמחה בטיפול ווטרינריה של דגים ויצורים ימיים אחרים. רבים מהם גם צוללים במכלים ומסייעים באחזקתם.

קיר המחויבות הייחודי של אקווריום ישראל נועד על מנת לרתום את הקהל הרחב למספר צעדים פשוטים בעזרתם נוכל כולנו לעזור לשמור על הסביבה הימית בישראל

אטרקציה שהילדים מאד אוהבים במקום היא מנהרות שקופות שנכנסות לתוך האקווריום

עוד אטרקציה היא שלעתים מופיעים בחלל הגדול צוללנים מטעם צוות המקום המאכילים את הדגים והכרישים, מתחזקים את המקום ועוד.

אחת מהמטרות העיקריות בהקמת אקווריום ישראל היא חינוך והסברה לאוכלוסיות השונות המרכיבות את החברה הישראלית, לצורך בשמירה על הסביבה הימית ובתי הגידול הלחים, אנו מדגישים את חשיבות השימור של בתי הגידול הימיים בישראל ושואפים להעלאת המודעות לסכנות הרבות המאיימות על בתי גידול מגוונים אלה. במקום ניתן לסייר באופן עצמאי או להצטרף לסיור מודרך של שעה וחצי (מומלץ מאד לביקור ראשון)

לצפיה בתהליך בניית האקווריום – פרויקט ענק בהיקפו: לחצו כאן.

אם אתם כבר שם ורוצים להמשיך לביקור בגן החיות התנכי – כל הפרטים בקישור הזה

אם אתם רוצים לאכול אח"כ יש כמה אופציות : פונדק עין כרם, קפה שלווה בעין כרם, בקפה תמרה בפארק הטכנולוגי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s